Uitzetlijst baby - Wat heb je nu écht nodig met een baby op komst?

Uitzetlijst baby - Wat heb je nu écht nodig met een baby op komst?

Yes! Je bent zwanger! Gefeliciteerd! Tijd om na te gaan denken over de uitzetlijst / babylijst voor jouw kindje. Veel ouders denken direct aan een kinderwagen en babykamer. Maar er zijn producten die nog veel waardevoller zijn!

Uitzetlijst; wat heb je echt nodig voor een baby?

Maar wat heb je nu écht nodig? Daar helpen we je graag mee op weg! Want hoewel de grote babywinkels genoeg commerciële lijsten hebben, staan er vaak dingen op die je helemaal niet nodig hebt. Daarom een lijst, met als basis natuurlijke kraamzorg, waar alleen op staat wat je echt nodig hebt en echt gaat gebruiken. 

Een baby heeft niet heel veel nodig

Een baby heeft niet heel veel nodig. Wat setjes kleding, een warm dekentje, (borst)voeding, een schone luier en jou! Je kindje kijkt niet naar een volledig gestylde babykamer, de duurste kinderwagen of een draagzak van een designermerk. Wel heeft een kindje naast behoefte aan warmte en voeding, behoefte aan (huid-op-huid) contact met jou. En ja, natuurlijk zijn andere producten goed om in huis te hebben. Daarmee ben je dan ook optimaal voorbereid voor de komst van je kleintje en is ook alles in huis voor de kraamzorg die zorgt voor jouw kindje en voor jou in de eerste week. 

Babylijst om af te vinken

Hieronder vind je een babylijst om af te vinken, handig en overzichtelijk. Met daarop niet allerlei dingen die je nooit gaat gebruiken. Dat is superfijn om alvast te filteren zodat je niet onnodig veel uit hoeft te geven aan producten waar je weinig aan hebt. 

Kraamweek/Bevalling

  • Kraampakket (krijg je van de verzekering of kun je via hen aanschaffen)
  • Handig voor in huis: kraamverband, 3 extra celstof matjes, zeeppompje, 1 maatkan voor water, neutraal wasmiddel.
  • Fijn voor de kraamzorg: 3 sets bedverschoningen, digitale thermometer voor jou

Benodigdheden voor de baby

  • 1 digitale koortsthermometer
  • 2 mutsjes van katoen en/of wol (één wol/zijden strikmuts is heel fijn)
  • Minimaal 6 rompertjes in 2 maten
  • Setjes kleding in minimaal 2 maten
  • 12 hydrofiele doeken
  • 6 hydrofiel washandjes
  • 2 XL hydrofiele doeken zijn handig om in te wikkelen
  • 6 spuugdoekjes
  • 2 pakken wegwerpluiers of 18 katoenen luiers met toebehoren, billendoekjes (let op de ingrediënten, zo neutraal mogelijk)
  • 2 moltons, een molton hoeslaken als matrasbeschermer (niet waterdicht, kunststof in bed is geen aanrader)
  • 3 onderlakentjes of hoeslakentjes
  • 3 bovenlakentjes 
  • 2 dekentjes (liefst minimaal eentje van wol (houdt baby’s goed warm)
  • Geen noodzaak, maar een wollen onderlegger houdt je kindje ook van onder af warm. Hier kun je ook een schapenvacht voor gebruiken. 
  • 1 metalen naadloze kruik (kijk of je kunt lenen want je gebruikt het maar kort)
  • 1 kruikenzak (bij metalen kruik)
  • 1 aankleedkussen
  • 1 babybadje met standaard of Tummy-tub als je je kindje wilt badderen. Douchen vinden baby’s fijn dus bad is geen noodzaak.
  • 1 luieremmer, afsluitbaar
  • Baby wasgel of shampoo, liefst ongeparfumeerd
  • 2 omslagdoeken, van katoen (XL hydrofiel, katoenen dekentje) of wol
  • Lanoline (voor billen/gezicht)
  • Ergonomische draagdoek of draagzak
  • 2 flessen met 2 spenen speciaal voor pasgeborene
  • 1 flessenborstel
  • Soort voeding in overleg met verloskundige of huisarts indien er allergieën zijn (apotheek heeft vaak kleine verpakkingen)
  • Een wieg of co-sleeper met goed matras
  • Kinderwagen is handig

Voor jou

  • Voedingsbeha (maat kan veranderen, dus niet teveel)
  • Pakje zoogkompressen 

Wat neem je mee naar het ziekenhuis als je daar gaat bevallen?

  • Ziekenhuispasje/-kaart, identiteitsbewijs, verzekeringspasje
  • Bevalwensenplan indien je dit hebt gemaakt
  • Eigen kussen als je wat langer blijft
  • Twee stuks nachtkleding (trek tijdens de bevalling iets ouds aan, dan kan het weg)
  • Ochtendjas, is geen must
  • Slippers (plastic is aanrader, kan je ze dragen onder de douche)
  • Voldoende ondergoed (ruime maat en een steun gevende (voedings-)beha
  • Kleding voor als je weer naar huis mag (ga voor comfort)
  • Shirt, ondergoed, sokken voor papa (wie weet blijft hij een nachtje)
  • Toiletartikelen (lippenbalsem, douchemuts (voor als je tijdens de weeën lekker wilt douchen)
  • Mobiele telefoon en oplader (eventueel draadloze speaker, zorg dan voor een fijne playlist)
  • Fototoestel/-camera (oplader is niet onhandig)
  • Iets te lezen (voor als je langer in het ziekenhuis bent) en/of tablet/iPad (download wat van te voren)
  • Medicijnen die je gewend bent te gebruiken
  • Bril en/of contactlenzen
  • Iets te eten en te drinken (druivensuiker, mueslireep, zakje popcorn)

Wat neem je mee naar het ziekenhuis voor de baby?

  • 2 Rompertjes
  • Paar luiertjes (hebben ze daar ook)
  • Setjes kleding in 2 maten romper, pakje, sokjes
  • Jasje of dik vestje, mutsje
  • Dekentje of wollen omslagdoek
  • Goedgekeurd autostoeltje
  • Wat kunstvoeding als je de fles gaat / even moet geven; het merk van jouw keus, eigen flesje

Met deze uitzetlijst kom jij een heel eind voor een goede start en kun je je kindje alles geven wat hij of zij nodig heeft. Spulletjes erbij halen kan altijd nog! Maar dit is een goede basis! Heel veel plezier met het uitzoeken van jouw spulletjes! Een leuke tijd!

En heb je nog vragen? Stuur ons dan een WhatsApp!